Magazin hrana si accesorii animale, Bucuresti

Magazine, anunturi vanzari/donatii custi si accesorii
Gemon
Site Admin
Site Admin

Magazin hrana si accesorii animale, Bucuresti

Mesajde Gemon » 27 Noi 2007, 22:42

Magazinul HORNBACH:

Strada Turnu Magurele 92 - 108, sector 4, zona Berceni
Telefon: 031-080.30.00
Fax: 031-080.34.80
website: http://www.hornbach.ro

Imagine

Mijloace de transport:
Capatul autobuzelor: 313, 312, 232

Se mai ajunge acolo si cu
102, 74, 73, 116, 241, 141, 220, 125.

Se afla langa Selgros Berceni, aici se gasesc custi, accesorii, fan, pelete si rondele de lucerna, amestecuri cu ovaz, orz, grau, pelete de lucerna, fulgi de mazare, morcov si sfecla etc., toate la preturi favorabile!

------------------------
Hornbach - Militari
Adresa: Str. Hornbach nr. 1, 077090,
Domneşti, jud. Ilfov.

Hornbach - Baloteşti
Adresa: Calea Bucureşti 2A,
Baloteşti, Ilfov

Hornbach - Brasov
Adresa: Str. Bucegi, nr.3, cod 500053
Braşov

Delia
Membru fidel
Membru fidel

Buna ziua,

Mesajde Delia » 29 Noi 2007, 14:39

Se mai gasesc si in Cora Pantelimon, la Zoomania.
Eu am luat de acolo un asternut bun, granulat, care absoarbe foarte bine umezeala si mirosul. :)
:)

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita

Re: Buna ziua,

Mesajde Borki » 29 Noi 2007, 16:19

Delia scrie:Se mai gasesc si in Cora Pantelimon, la Zoomania.
Eu am luat de acolo un asternut bun, granulat, care absoarbe foarte bine umezeala si mirosul. :)

Dar ce anume contine acest asternut? Sper sa nu fie ceva care sa le dauneze. Cum se numeste si din ce anume este facut?
Mersi
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Delia
Membru fidel
Membru fidel

talas

Mesajde Delia » 29 Noi 2007, 17:10

Spe rusinea mea am aruncat punga. :oops:
E o punga alba din carton si are cam 3 kg (e fff greu). E un produs unguresc.
Am sa cumpar iar, si iti scriu. Eu pot spune ca fyfy era fff incantata.
:)

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 04 Dec 2007, 22:12

eu zic ca tot talasul e cel mai bun.
a mai fost discutia asta , despre tot felul de granule si pe lista

mik&zip
Nou venit
Nou venit

Batoane asternut

Mesajde mik&zip » 14 Dec 2007, 16:43

Cred ca se referea la niste batoane lunguetze obtinute din rumegus presat ... Apare o poza in principal cu o pisica dar apar si iepurasii si si porcusorii si parca si chinchile. Is ok daca schimbi zilnic ... eu am avut la un iepuras caci de cand l-a nascut Lumpulina era alergic la praf.

Sincer dupa o zii devenea praf umed si e mai rau. Si pe deasupra costa si o avere. Cel putin asta care il luam eu.
                            _____
Erika&Erik&Ghitza&Miky&|Zippy|

Borki
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde Borki » 14 Dec 2007, 16:58

Da, si eu le iau fetelor genul asta de absorbant dar, numai vara. ca sa evit supraincalzirea funducurilor lor :P :D
La Hornbach, am gasit talas Chipsie, punga mare (cred ca are 5 l...nmu cred ca gresesc) la 60.000. In Animax ( :evil: ) costa 110.000. Chiar daca hornbach este la capatul pamantului, se merita sa cumperi de acolo
"Animalele împart cu noi privilegiul de a avea suflet." Pitagora

Gemon
Site Admin
Site Admin

Mesajde Gemon » 10 Ian 2008, 14:49

thexclaudia a scris:
Buna,
Am vazut ca ai scris de un magazin din Berceni
M-ar interesa si pe mine sa iau o cusca pt porcul meu Ghifi care are 3 saptamani.
Ma poti ajuta cu problema asta?
stii cam ce fel de cusca ar fi buna pt el? ca am fost la Carrefour Orhideea si nu mai aveau decat din alea pt hamsteri care erau prea mici-asa mi-a zis vanzatorul.
Cam ce preturi au custile? Si ce alte accesorii sa-i mai iau?
Deocamdata i-am luat adapatoare si o chestie din aia pt mancare.
Multumesc!

Rog pe membri din Bucuresti sa iti raspunda, eu nu stau in Bucuresti.

Referitor la accesorii, daca gasesti pod facut din bucati de lemn prinse intre ele, acesta poate fi f. util, se poate indoi si asa il poti folosi drept pod, tunel, casuta, bariera vizuala sau chiar ca trecatoare de la un nivel la altul intr-o cusca mai mare. Pe pagina http://www.gemon.ro/ingrijirea4.htm poti vedea, este a doua imagine. Poti crea si Tu accesorii, de ex. dintr-un material mai rezistent poti face hamac, citeste pe pagina de mai sus, cum.

Jucaria cea mai potrivita pentru un porcusor este un altul cu care sa se poata juca :handshake: , tine cont de acest aspect. El este animal social, are nevoie de compania unui alt porcusor, de acelasi sex e alegerea cea mai buna. Cauta sa adopti unul sau cumpara de la crescator (vezi aici crescatorii: http://www.gemon.ro/expo.htm) unde ai siguranta ca este sanatos.

Sa ai parte de multe bucurii :loving: alaturi de el (si viitorul partener al sau).

punba
Nou venit
Nou venit

Pet shop Berceni

Mesajde punba » 10 Ian 2008, 15:17

Este un magazin la Piata Sudului de unde am luat eu cusca 1,5m lungime, 1m latime si m-a costat 1,5 mil prin iulie. De fapt sunt mai multe magazine pe acolo. Vezi ca sunt si acvarii de plastic care sunt ceva mai mici si mai ieftine, dar nu sunt sanatoase pentru porci. Recomandabil ar fi sa cumperi o cusca cu gratii. Daca nu ai decat un porc poti sa iei si una de dimensiuni mai mici.

ramona_inka
Expert Forum
Expert Forum

Mesajde ramona_inka » 10 Ian 2008, 15:19

Salut!
Este un magazin in apropiere de Berceni, la capatul lui 313. Este Hornbachul. Acolo am vazut custile cu cele mai bune preturi: cusca de 1.20 M la 130 lei! sunt si de 0.80 m (75 lei), si de 1 M (120 lei).
Pod din lemn gasesti tot acolo, de la 15 lei in sus, in functie de marime, grosime. De asemenea, gasesti si casute din lemn, diverse modele si marimi. Te potu juca si sa ii faci un etaj unde poate urca iar acele lemne din care poti face un pod il poti indoi astfel incat sa fie pe post de scara, sa urce la etaj... idei sunt, cand te vei vedea in fata custii si a accesorilor te veo hotari cu greu ce sa iei :D
Urmeaza sfatul Gedei si fa-i si un hamac, le place mult! Sa nu uit, tot in magazin, dupa raionul de acvaristica, gasesti casute/tunele facute din trunchi de copac! Sunt superbe, si costa mai putin decat o casuta de lemn! (intre 20 si 33 lei) Promit ca imediat ce voi putea voi pune si poze facute acasa cu ei jucandu-se in asa ceva. :up2: :wink:
Si neaparat adu-i un puiut mic de acelasi sex, este cea mai buna companie pt ei! :wink:
Mult succes si sa ne spui ce ai mai facut.

MihaelaStan
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde MihaelaStan » 10 Ian 2008, 15:20

Buna.

Aici http://www.gemon.ro/faq3.htm#cage vezi si ce dimensiuni ar trebui sa aiba cusca. Tine, te rog, cont ca ar fi foarte bine si pentru tine si pentru porcusorul tau sa-i aduci un partener de acelasi sex si sa iei o cusca potrivita pentru cel putin 2 porcusori.

Alte accesorii poti cumpara cum ar fi: casuta de lemn, tuburi din plastic sau carton. Eu, pentru ca nu am gasit tuburi speciale, am cumparat tevi de instalatie, de fapt niste coturi (tevi de legatura) de diverse forme ca sa le pot combina.

Eu le mai pun in cusca un pernic, hamac (il folosesc ca sa stea sub el) si tot dintr-un material, le pun ca o perdea.

veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde veronica » 10 Ian 2008, 15:25

iti raspund eu sumar ..chiar daca sunt din cluj
in berceni langa selgros este magazinul horbach in care gasesti si cusca pt porcusor are dimensiunile de 50/50(inaltime)/100(lungime) si costa 75 de lei...
ca accesorii are doar suportul pt fan...
lasati imaginatia sa zburde pt accesorii,dar foloseste materiale care sa nu ii dauneze in cazul in care mai ia si o gurita din ele
cu drag
vera

gratiela
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde gratiela » 08 Feb 2008, 15:06

help si pe mine. in cluj eu stiu un singur magazin bun, acolo langa regionala. dar custile sunt fff scumpe. am gasit una mai mica de un metru lungime, 2 mil....aveti habar unde as putea gasi mai ieftin? vreau sa mai iau un porcusor si cusca pe care o am e mica si pt unul...merci de ajutor

veronica
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde veronica » 27 Feb 2008, 20:20

gratiela scrie:help si pe mine. in cluj eu stiu un singur magazin bun, acolo langa regionala. dar custile sunt fff scumpe. am gasit una mai mica de un metru lungime, 2 mil....aveti habar unde as putea gasi mai ieftin? vreau sa mai iau un porcusor si cusca pe care o am e mica si pt unul...merci de ajutor

cred ca in cluj nu prea avem noroc sa gasim custi ieftine...
dar poti sa constuiesti tu una cu destula imaginatie si talent :P
poti folosi plexiglas,gratii de la un fost frigider etc
si eu mi-am cumparat din bucuresti asa ca dc nu gasesti o solutie roaga pe cineva din bucuresti sa o cumpere si sa o trimita prin posta :wink:

Mihai
Initiat
Initiat

Recomandare shop

Mesajde Mihai » 03 Mar 2008, 12:50

Eu sunt din Turda, dar achizitia animalutzului am facut-o din Cluj-Napoca. Am fost si la Regionala dar nu mi-a placut ca oamenii de acolo erau cam habarnisti. In concluzie, am mers la pet shop-ul din spatele pietei Mihai Viteazu (e cam vizavi de sediul politiei pietei). Nu mi s-a parut ca ar avea preturi mari, si mi-a placut ca am gasit fan si talas de calitate, facute in Germania. Mi se pare ca vanzatorii de acolo sunt o familie si indragesc tare mult animalutzele. Deja am rezervat o animalutza care inca e embrion :)

Înapoi la “Fan, hrana, talas, accesorii”