Comportament agresiv

Probleme privind socializarea, acceptarea partenerului, altele

Moderator: ramona_inka

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Taifas

Mesajde cryssa » 22 Aug 2011, 21:02

va rog frumos sa ma scuzati si pe mine pt felul incare am reactionat
sunt si intr'o stare proasta de spirit pt ca vreau sa le fie lor bine si momentan ma simt blocata
si in plus(din cauza tatalui mei) am dezvoltat o fobie la cuvantul 'inconstienta' asa ca fara sa vreau cand ade l'a folosit la adresa mea am cam explodat :lol:
sper din suflet sa gasesc o solutie cat mai repede, am sa incerc sa vorbesc cat mai curand si cu dna ana pantu
am inceput sa bat apropouri si la mama si sper sa fie de acord sa mai iau un porcovan :up2:
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Taifas

Mesajde crisa24 » 22 Aug 2011, 21:13



Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Taifas

Mesajde roseta.stoned » 22 Aug 2011, 21:20

Ia terminati voi cu prostiile si mutati-va in cateva minute la flmulete sa va indulciti :lol:
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Taifas

Mesajde cryssa » 22 Aug 2011, 21:22

Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
crisa24
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 2912
Membru din: 18 Aug 2010, 16:17
Localitate: Otopeni,Balotesti,Moara Vlasiei
Contact:

Re: Taifas

Mesajde crisa24 » 22 Aug 2011, 21:37

eu cred perioada grea prin care treci, dar sa sti ca fetele iti vor binele, eu mi-o mai iau din cand in cand dar de multe ori pe drept :lol:
va fi bine,daca totusi va trebuii sa stea singur, asa va fi va sta singur, poate pana isi va revenii complet..sau poate toata viata
dar vorba lu khaos si ade ii tine asa si eu l-am tinut pe pusu si zuzu asa si au fost fericiti
asa nu te desparti de nici unul si celui doritor de prietenie ii mai vei aduce unul...
iti doresc sa fi tare si sa duci pana la capat tot, sti suferinta e mare si cand suntem nervosi inima si mintea ne dicteaza gresit deci trebuie sa luam decizia cea mai buna si pentru sufletul tau si pentru ei
nu sunt in masura poate sa dau sfaturi eu care am si fete si baieti si nu vreau sa renunt neam la fete =))
dar daca tu crezi ca vor fi fericiti asa 2:1 asa sa fie, daca asa te-a mai sfatuit si doctorul
atunci nu stiu ce sa te sfatuiesc, te gandesti la binele tuturor...si la binele tau
te pup si sper ca noaptea asta sa iti aduca un somn linistitor! :sleeping:


Poti sa faci orice in viata, daca insisti suficient de mult!

Copiii mei: Zuzu, Bruna, Sori, Pusha, Silvie de Inka, Vivi, Golda, Marni, Lucky, Ciapi, Ursei, acvarii, porumbei, 10 mate-fiecare cu numele ei, etc.

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Taifas

Mesajde Lili » 22 Aug 2011, 21:42

Mi-a mai venit o idee. E drept... mai costisitoare.
Construiesti o cusca noua. Pe un singur nivel dar cu spatiu maaaaare pe care-l desparti in doua. Intr-o parte minim 1,20 unde vor sta Kien si noul lui prieten (aduci un inkas, fiu de Chaplin tupeist sa vezi ce mi ti-l pune la punct pe Gras') iar in partea cealalta, in spatele unei gratii lejere va sta Hyun. In asa fel vei avea 3 porcuti insa fiecare va avea problema rezolvata. Si in functie de cum se simte Hyun, fie ridici gratia, fie ii aduci si lui un pui.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Taifas

Mesajde cryssa » 22 Aug 2011, 21:45

Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Taifas

Mesajde biancadumy » 22 Aug 2011, 21:46

Ce conteaza,tu te muti in hol,lor sa le fie bine,ca tu poti dormi pe gresie :lol:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Taifas

Mesajde roseta.stoned » 22 Aug 2011, 21:47

Da fa si tu mutarea mobilei! Si asa se apropie curatenia de toamna! :lol: Muta mobila, scoat eun birou, ca smechera si gata loc de cusca!
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
cryssa
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1862
Membru din: 02 Feb 2011, 01:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Taifas

Mesajde cryssa » 22 Aug 2011, 21:51

Ultima oară modificat 22 Aug 2011, 21:54 de către cryssa, modificat 1 dată în total.
Ichi oku nin kara kimi wo mitsuketa yo...aitai yo...

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Taifas

Mesajde biancadumy » 22 Aug 2011, 21:52

PErfect :up2: :up:
NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Taifas

Mesajde Lili » 22 Aug 2011, 21:56

Pe etaje exista dezavantajul ca Hyun sus tot singur e....
Eu ma gandeam la cusca pe un singur nivel pentru ca ai fi avut posibilitatea gratiei. Prin care el sa vada, sa simta, sa miroasa colegii de echipa insa fara ca acestia sa-l deranjeze la masa, la apa, etc.
Vezi ca erau modele de custi pe colt. Nu gasesti tu un colt de camera liber? Sa vina pe-un perete bucata de 1,20 si pe celalalt perete inca o bucata de 80-100.
Daca ai curaj sa pui poze, iti spunem noi ce mobila sa arunci =))
Eu (sunt mandra de asta) am aruncat un sifonier (si anterior un fotoliu). Si pentru ca nu-l puteam scoate din casa si pentru ca aveam draci, l-am facut bucati cu o secure. Si l-am scos fasai (cu s de la soparla). =)) Daca mai povestesc o data cum am taiat eu sifonierul cu securea, cred ca trimiteti baietii in alb la mine, nu?
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo

Avatar utilizator
biancadumy
Ajutor de calauza
Ajutor de calauza
Mesaje: 6615
Membru din: 07 Iul 2009, 22:49
Localitate: bucuresti

Re: Taifas

Mesajde biancadumy » 22 Aug 2011, 21:58

NU va voi uita niciodata Missy si Teddy!

Avatar utilizator
roseta.stoned
Cercetas
Cercetas
Mesaje: 1755
Membru din: 25 Mai 2011, 22:38
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Taifas

Mesajde roseta.stoned » 22 Aug 2011, 22:00

Pai ok, dar daca ai spatiu sa te lungesti la 1.30 m, ce rost are sa te cocoti cu 3 etaje? Faci parterul si eventual un etaj cat jumate din cusca + in partea cealalta un semi etaj de 40cm. Im partea cu semietajul pui 2 si dincolo pe Hyun. INtelegi? =))

Lili: cum cu securea?!?! Da ce? Faceai e moartea?! Nu cu toporul?!?! :lol:
Ultima oară modificat 22 Aug 2011, 22:01 de către roseta.stoned, modificat 1 dată în total.
POZE cu Yoshi si Keops: http://www.guineapink.com

Avatar utilizator
Lili
Membru VIP
Membru VIP
Mesaje: 4001
Membru din: 31 Iul 2010, 13:12
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Taifas

Mesajde Lili » 22 Aug 2011, 22:01

Eu recunosc ca nu inteleg nimic. :oops:

EDIT ca intre timp am avut o viziune firava a ceea ce descrie Mari. Dar in chestia aia complicata, Hyun ar vedea colegii doar daca ei ar avea bunul simt sa urce in bucatica de 40 cm, nu?

Edit sa raspund la aia cu securea/toporul. Da' eu de un' sa stiu draga ce era aia? Cine le deosebeste? Eu sunt fata de oras :lol: Nu stu maica ce era, ceva ascutit pe care-l ridicam isteric deasupra capului si ma aruncam cu ciuda asupra sifonierului =))
Ultima oară modificat 22 Aug 2011, 22:04 de către Lili, modificat de 2 ori în total.
Va pupa cu drag gasca de balaurieni Rontzileanu, Jojolino, Kasper si minorul Bozo


Înapoi la “Comportament, gestatie/reproducere”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori