Sugestii referitoare la concursuri

Propuneri, sugestii, observatii, reclamatii
Fursec
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Fursec » 28 Noi 2009, 23:17

Ce-ar fi daca s-ar organiza concursuri cu premii pentru porcusori?
Nu ma refer la lucruri scumpe,dar ma gandesc ca anumite persoane care vor sa organizeze si/sau sa participe la concurs pot strange o suma mica(eu m-as oferi),chiar si pana in 5 lei si banii respectivi se pot aduna pentru diverse premii.

MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde MihaelaD » 31 Ian 2010, 21:55

As propune un concurs "Cel mai activ si folositor membru al lunii"...dar gandindu-ma serios la asta am realizat ca Maria si Silvia ar castiga in fiecare luna... :lol: doresc pe aceasta cale sa le multumesc pentru aportul depus! Poate ideea cu concursul "membrul lunii" nu este atat de rea...poate Moderatorii se vor gandi la asta :smile: ...insa premiul sa fie acordat cu justificari concrete, nu ca la concursul de poze...

ozzie&spy
Membru de Elita
Membru de Elita

Mesajde ozzie&spy » 01 Feb 2010, 11:49

Ai putea sa conturezi o idee de justificari concrete, daca tot ideea este a ta, pentru a intelege mai bine propunerea si modul in care doresti sa se faca premierea?
Personal consider ca o premiere a membrilor ar atrage si mai multe conflicte si nemultumiri, daca atunci cand premiem doar porcutii ies atatea discutii...
MadalinaImagine

Sqeek
Cercetas
Cercetas

Mesajde Sqeek » 01 Feb 2010, 12:01

Nu stiu daca s-a mai facut sugestia asta dar o s-o spun oricum :D as sugera la concursul de fotografii castigatorii dintr-o luna s nu mai participe o luna sau doua pentru a da tuturor o sansa si a se mai elimina din discutii.
Sing for absolution!

Fursec
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Fursec » 01 Feb 2010, 22:16

ozzie&spy scrie:Ai putea sa conturezi o idee de justificari concrete, daca tot ideea este a ta, pentru a intelege mai bine propunerea si modul in care doresti sa se faca premierea?
Personal consider ca o premiere a membrilor ar atrage si mai multe conflicte si nemultumiri, daca atunci cand premiem doar porcutii ies atatea discutii...

Ar fi de-a dreptul prostesc sa apara conflicte si nemultumiri intre membrii forumului.Eu,cel putin,n-am intalnit pe forumuri astfel de dispute din cauza unor concursuri,nici macar pe forumul meu.Asta tine de utilizatorii forumului,nu de concursuri sau de premii.

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 01 Feb 2010, 22:33

eu as propune mai degraba un concurs cu tema: cel mai bun moderator
notele privnind implicarea in probleme grave, cum sunt cele de la boli ar putea conta mai mult si mai putin ar conta cele de la concursuri si alte rubrici asemanatoare
:smile:
conflicte si nemultumiri nu ar fi, sigur

luna urmatoare facem un concurs cu cel mai activ membru activ
sper sa nu ies pe locul 2
Fa tot ce poti, restul lasa in mainile lui D-zeu

silvia
Membru VIP
Membru VIP

Mesajde silvia » 02 Feb 2010, 11:35

luna urmatoare facem un concurs cu cel mai activ membru activ

Maria cred ca ar fi o inbulzeala la dat raspunsuri, :lol:
ڪےMishulik & Pufiڪے
clik aici pentru a vedea un video hazliu cu baietii:))
http://tinypic.com/player.php?v=20ur1tv&s=6

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 02 Feb 2010, 11:49

:lol:

MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde MihaelaD » 02 Feb 2010, 21:47

ozzie&spy scrie:Ai putea sa conturezi o idee de justificari concrete, daca tot ideea este a ta, pentru a intelege mai bine propunerea si modul in care doresti sa se faca premierea?

Personal consider ca nu va fi nicio nemultumire, pentru ca este foarte clar pentru multi care sunt persoanele de pe primele locuri...

Asta cu conturatul justificarilor concrete nu-si are sensul...daca citeai cu atentie am formulat intr-un fel: as propune...daca nu ar fi Maria si Silvia...de fapt mesajul ascuns al propunerii mele era ca ar fi fost dragut ca persoanele atat de devotate porcutilor sa fie premiate, macar cu o diploma, daca tot nu le putem da purceii sa le pupe pe bune!!! :lol:

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 02 Feb 2010, 21:48

sa inteleg ca ideea mea cu concursul moderatorilor nu e agreata?
ok

Gemon
Site Admin
Site Admin

Mesajde Gemon » 02 Feb 2010, 21:53

MihaelaD scrie:de fapt mesajul ascuns al propunerii mele era ca ar fi fost dragut ca persoanele atat de devotate porcutilor sa fie premiate, macar cu o diploma, daca tot nu le putem da purceii sa le pupe pe bune!!! :lol:

Buna idee! :idea: Putem deshide lunar un topic pentru membri activi care ajuta mult comunitatea. Un exemplu: se pot face propuneri pana la data de 10 sau 15 a lunii si pana la sfarsitul lunii se voteaza.... sau veniti voi cu variante, aici. Cel cu cele mai multe voturi primeste o diploma din partea forumului gemon.ro

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 02 Feb 2010, 22:01

avand in vedere ca pe forum exista un singur membru activ, eu adica, nu inteleg ce rost are votarea
nu va mai chinuiti , dati-mi diploma chiar acum
:smile:

dar ce faceti daca cel ce castiga nu vrea diploma?
daca e interesat doar de binele porcutilor si nu de ...

MihaelaD
Membru fidel
Membru fidel

Mesajde MihaelaD » 02 Feb 2010, 22:13

pai am zis ce facem...trimitem porcii la pupat si rontait... :lol:

Gemon
Site Admin
Site Admin

Mesajde Gemon » 02 Feb 2010, 22:21

maria scrie:dar ce faceti daca cel ce castiga nu vrea diploma?
daca e interesat doar de binele porcutilor si nu de ...

Diploma e (sau ar fi) doar o recunoastere, are o valoare simbolica, valorile adevarate sunt acele lucruri care ne caracterizeaza si castiga aprecierea celor din jur.

maria
Calauza
Calauza

Mesajde maria » 02 Feb 2010, 22:27

geda
daca tot esti online as fi curioasa sa stiu ce opinie ai de propunerea mea cu concursul moderatorilor

Înapoi la “Sugestii”